Anglia - konyhai dolgok II.
2009.01.07. 14:09
Folytatást ígértem Karácsony után és erre mely időszak lenne a legalkalmasabb, mint mikor ezerrel az esszémet kéne írnom. :)
Csapjunk bele tehát a lecsóba:
1. Főzelékbevalók
Általában lehet mindenhol kapni, lencsét, sárgaborsót, spenótot (ez utóbbit a fagyasztópultban gombócok formájában lehet megtalálni de szokott lenni kis zacskóban a zöldségeknél is csak az kevésbé kiadós).
Sóskával még nem találkoztam - akinek van ötlete kérem írja meg hol kaphatnánk -, se azzal a fajta tökkel amiből finom tökfőzeléket készíthetnénk.
2. Kenyerek/péksütemények
Mi az első időkben nagy örömmel faltuk az itteni toastkenyeret (van rengeteg féle, vastag, vékony, félbarna is), a fehér belőle édes - kalácsszerű - picit nyúlós, de egyszerűen megcsömörlöttünk tőle.
Ha van rá alkalom sokszor sütök itthon egyet, vagy a Bloomer, Tiger Chest illetve Hedgehog nevűeket vásároljuk (és szeleteltetjük ahol erre van lehetőség).
Nagyon sokféle kenyér kapható egyébként, barnakenyér, magvaskenyér, franciakenyér, baguette (ez utóbbi kettő a magyaros fajta, nem a francia tésztás).
Azonban a péksüteményekkel - kevés kivétellel pl: pekándiós vaniliás, hajtogatott tészta - befürödtünk. Általában nagyon olajosak, furcsa utóízt hagynak a szájban és elég drágák.
3. Húsok, belsőségek, zsír
Természetesen a marha és birkahús dominál bármerre járunk, halak is minden formában kaphatóak (bár ezt gyanítom a tenger közelsége miatt van így) de nagy a választék a szárnyasokból is. Mivel főleg ez utóbbiakat fogyasztjuk ezekről tudok bőveben írni.
Az egyik legnagyobb hiány számomra, hogy nem lehet a környékünkön sehol csirke-, pulykanyakat kapni pedig a nyaklevesek a gasztronómia és a gyógyítás csodái a mi étlapunkon. :) Belsőségekből is csak májat találtunk fagyasztva az ASDA-ban eddig. Egész csirkénél szintén nincs benne belsőség és nyak sem.
Meglepetést okozott nekünk, mikor egész csirkecombot vettünk, hogy egyszerűen az állat a gerincénél ketté van vágva, így a felsőcomb tele volt apró csontszilánkokkal - hát nem volt gusztusos sem - ezért ettől a formától azóta tartózkodunk. :)
Aki szeret sütni zsírral, vagy nem veti meg a jófajta pirospaprikás, hagymás zsíroskenyeret - az alapnak találhat a vajak, margarinok között lard-ot illetve sokszor - főleg szezonálisan - lehet kapni kacsa és libazsírt is üvegben.
A brightoni tengerparton van jópár halárus de az egyik mindegyiknél különb, mert isteni hallevest lehet kapni télen-nyáron. Ha megtalálom a boltról a fotót felteszem, hogy megtaláljátok. :)
4. Ecet
Hát elég sokféle ecetet találtunk már, bár a malátaecet a vezető típus, mégsem hasonlít egyik sem az otthon használthoz. Illatra megvan az érzés, de ízre nagyon halovány.
Megbeszéltük, hogyha nincs valakinek jó tippje erre, akkor majd otthonról hozunk egy kannányit a húsz százalékosból. :)
5. Mák/dió
Mákot mindig otthonról hozunk, mert itt csak kis zacskókban kapható darálatlanul.
Dió többféle árban/állapotban van errefelé, egészben vagy félben, de darált ebből sincsen - nyilván mert itteni süteményekben nem használják ilyen formában.
Szóval érdemes otthonról elkunyerálni a dió és mákdarálókat vagy feltankolni rendesen ezekből.
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.